BOZCAADA’DA FOTOĞRAF ÇEKİLECEK GRAFİTİLER

BOZCAADA GRAFFITI POINTS-PLEASE CLICK FOR ENGLISH👉🏻

Bozcaada şipşirin sokaklarıyla muhteşem fotoğraflara davetiye çıkarıyor. Adanın sokaklarının başka bir güzel özelliği ise farklı farklı grafitilere sahip olması. Grafitilerin sanatçısı genelde Cemil Onay, kendisine buradan teşekkür ediyoruz, harika işler çıkartmış. Şimdi Bozcaada’da harika fotoğraflar çekilebileceğiniz ev, kapı, pencere ve grafiti noktalarını paylaşacağız.

Haydi Başlayalım!

İlk fotoğraf çekilme noktamızı saçlı kız grafitisi olarak belirliyoruz. Bozcaada’ya geldiyseniz mutlaka bu grafiti ile fotoğraf çekilmişsinizdir diye düşünüyoruz. Grafiti Rum mahallesinde Latife Hanım Konağı’nın olduğu sokakta bulunuyor. Bahar ve yaz aylarında kızımızın saçları oldukça gür,  görsel açısından bir şölen sunuyor. Sonbaharda adaya hiç gitmedik ama bu güzel saçlı kızın sonbaharda saçını kızılımsı sarımsı yeşilimsi düşününce bir hoş oluyoruz. Eminiz çok güzeldir. Eğer siz sonbaharda adaya gitme ve bu kızımızla fotoğraf çekme şansını yakaladıysanız lütfen bizimle paylaşın, renk cümbüşünü merak ediyoruz ;).

Pandemi nedeniyle göz kırpan kız da maske takmış ;).
Göz kırpan kızın palyançoya dönüşmesi gibi bir hayat…

Saçlı kız grafitimizin olduğu sokağın hemen yan tarafında Masal butik bulunuyor. Burası da fotoğraf çekilecek yerlerin başında geliyor. Bir taşla iki kuşu burada vuruyoruz. Oldukça sevimli bir fotoğraf mekanı olarak bloğumuzdaki yerini alıyor.

Diğer bir fotoğraf çekilme mekanımız meydanda Çınarlı çarşı caddesinde kekik mağazasının yanında bulunan gözlüklü kız grafitisi. Lütfen en şekil gözlüğünüzü takarak bu güzel kızımıza eşlik ediniz ;).

Söze gerek yok! ‘Gülümse, Bozcaada’dasın’ :).

Kamu Spotu!

Güzel mesajlı grafitimize geliyoruz. Grafiti E La Pizza’nın bulunduğu Lale sokakta. Üç günlük dünyada kalp kırmaktan kaçınanların grafitisi <3 Buraya bir de annemizin özlü sözünü bırakıyoruz :). ‘Kalp kırma, çünkü tamir edecek ustası yok!’

Adanın ana caddesi olan Çınaraltı caddesi üzerinde, çınaraltı ağacını arkanıza alıp yürüdüğünüzde solunuzda kalıyor bu grafiti. Yanlış hatırlamıyorsak marketin karşısındaydı. Sloganını çok beğendik. Hayatı Kendine Has Yaşa!

Çınalaltı caddesinde yürümeye devam ediyoruz yine sol tarafta tatlı mı tatlı bir köşe bizi karşılıyor. Turkuaz rengi insanı cezbediyor. Hemen oturup cıvıl cıvıl bir fotoğrafın sahibi olun.

Kanatlarım Var Ruhumda!

Çınaraltı caddesinde aynı şekilde yürüyüp azıcık ilerde bu sefer sağ tarafta Dada Bozcaada’nın harika grafitisi bizi karşılıyor. Ruhunda kanatları olanlara ;).

Dada Bozcaada’nın sağından içerideki sokaklara giriyoruz. Karşımıza siyah kanatlar çıkıyor, gizemli olmayı sevenlere :).

Siyah kanatlardan devam ettiğimizde çok yakınında Tenedion şarapevi var ve mekanın grafitisi bizi karşılıyor. Şarapları grafiti ile fotoğraf çekimi yaparak, keyifli bir şekilde tadabilirsiniz. Bu arada içki kullanmadığımız için Bozcaada gibi şarapları ile ünlü bir yerde maalesef size herhangi bir öneride bulunamayacağız. Ama okuduklarımızdan yola çıkarak Tenedion şarapevi beğenilen yerler arasında bulunuyor, yeri gelmişken söyleyelim.

Ara sokaklarda mutlu mesut ilerlerken Mauna hotelin bulunduğu sokakta kafasında on yüz bin milyon baloncuk bulunan havalı kızımızı da es geçmemenizi öneririz :).

Rum mahallesinden çıkmadan önce çok ama çok tatlı bir grafitinin olduğu yere gidiyoruz. Grafitinin yeri tam olarak Mia Bozcaada butik otelinin orası. Haritalarınıza otelin adını yazarak kolayca bulabilirsiniz. Rum mahallesinin üst kısımlarında yer alıyor. Mutluluktan aşk ile havalara uçmak isteyenlere gelsin :). ayrıyeten duvar yazısı hem çok güzel hem de çok doğru. Bozcaada: Dört tarafı huzurla çevrili kara parçası.

Rum mahallesinde de deniz kızı olmasın mı?

Anlaşılan grafiti çiziminde Cemil Onay’a rakip çıkmış :).

Don Kişot #aydançelik

Türk Mallesindeki Grafitiler

Artık türk mahallesinin fotoğraf çekilme mekanlarına geçebiliriz. Rum mahallesi grafiti bakımından daha zengin gibi ama Türk mahallesinde de oldukça güzel grafitiler mevcut. İlk grafitimiz Çınar Çeşme sokaktan çiçek pastanesine doğru yürüyüp azıcık daha ilerlediğinizde ilk soldaki sokakta bulunan Zeytin butik otelin denizkızı grafitisi. Bozcaada’da denizden çıkmak bilmeyen denizkızlarına gelsin :).

Vasilaki Tenedos mekanının oradaki grafiti. Duvarın iki köşesi de grafiti için kullanılmış. Değişiklik arayanlar için önerelim.

Türk mahallesinde merkezin yakınındaki ara sokaklarda bu harika köşede mutlaka bir fotoğrafınız olmalı. Tam kitap okumalık, buram buram huzur kokan bir köşe.

Türk mahallesinin üst yokuş kısmında Değirmenler sokakta bulunan Lara butik otelin grafitisi. “O kadar uzun boylu değil Modigliani sevmeler
Kelim o işte aklımın uçtuğununresmidir
Uzat boynunuburnundan öpeceğim.”
Tabiki Cemil Onay :).

Son olarak Türk mahallesi Kurtuluş caddesinde bulunan Adamarin otelin grafitisi ile kapanışı yapıyoruz. Utangaçlığından yanakları al al olmuş kalpleri aşk dolu sevgililere gelsin. Sevduğunuz (yazarlar burada Karadenizli olduklarını vurguladı!) ile muhteşem bir anınızın olması için kırılsın deklanşör düğmeleri :).

Fotoğraf çekilme mekanlarımız şimdilik bu kadar. Bol beğenili fotoğraflarınızın olması dileğiyle :). Hoşçakalın…

5 Comments

  1. Ahmet Talha Turan Aralık 10, 2018
    • Charm of Trip Aralık 10, 2018
  2. İlknur.YÖ Ocak 17, 2019
    • Charm of Trip Ocak 22, 2019
  3. sbobet Şubat 28, 2021

Leave a Reply