Gucci Premiere Parfüm İncelemesi

GUCCI PREMIERE PERFUME REVIEW – PLEASE CLICK FOR ENGLISH 👉🏻

Herkese merhaba! Bugünün yazı konusu en sevdiklerimizden olan mis gibi bir parfüm. Hadi vakit kaybetmeden başlayalım.

İtiraf ediyorum! Mis gibi kokmaya bayılıyorum bu yüzden parfümlere karşı zaafım var :). Hayatımda değiştirmediğim standart birkaç parfümüm olsa da ara ara farklı parfümleri denemek istiyorum. Gucci Premiere parfümünü almadan önce birçok kez denemiş her defasında da kokusunu beğenmiştim ama ne hikmetse almamıştım. Bir yurtdışı seyahati dönüşü free shopu kurcalarken ne zamandır merak ettiğim Gucci Premiere Edp’yi fiyatını indirimli görünce almaya karar verdim.

2012 yılında piyasaya sürülen bir Gucci parfümü. Uzun yıllardır dikkatimi çeken parfümlerden biri. Gucci’nin Guilty isimli parfümünü denemiştim (o da harika bir koku kesinlikle! Merak eden varsa en kısa sürede denemeli!) ama bir türlü Premiere’i denemek için fırsat bulamamıştım. Artık Gucci Premiere Edp’yi deneyimlediğime göre yorumlara geçebiliriz :).

Gucci Premiere Edp’nin İçeriği Nasıl?

Altın sarısı metalik rengiyle görünümü çok şık bir parfüm. Şişesi biraz ağır çantada taşımaya pek uygun değil. Kapağında sallantılı aksesuarı var.

İçeriğine bakacak olursak çiçeksi ve odunsu notalar ön plana çıkıyor.

Üst notalar: Bergamot, böğürtlen

Orta notalar: Portakal Çiçeği, Vahşi Kürk Akoru

Alt notalar: Paçuli, Sandal Ağacı

Çok şık ve orijinal bir kokusu var, aynı zamanda kadınsı olduğunu söyleyebilirim. Bu parfümü bana sorsalar direkt odunsu olarak tanımlarım. Odunsu kokular çok ilgimi çekiyor, farklı hisler uyandırıyor bende. Parfümün açılışında meyvemsi-çiçeksi kokularla karşılansam da bence bu etki kısa sürüyor. Odunsu notalara hemen geçtiğini söyleyebilirim, en azından benim izlenimim bu şekilde oldu.

Gucci Premiere Edp

Ferah ve özellikle çok farklı diyebileceğim bir koku. Hiçbir kokuya benzetemedim, bu da en çok hoşuma giden özelliği diyebilirim. Size de oluyor mu bilmiyorum ama bazen herkes aynı kokuyormuş gibi geliyor bundan hoşlanmıyorum. Gucci Premiere kesinlikle koku olarak farkını ortaya koyan parfümlerden biri. Odunsu kokuları sevenler mutlaka bu parfüme bir şans vermeli!

Gucci Premiere Edp Kalıcı Mı?

Maalesef Gucci Premiere’nin pek kalıcı olduğunu söyleyemeyeceğim. İlk sıktığımda fark ediliyor ama sonrası yok! Kendimi kokluyorum kokuyu alıyorum ama dışarıya bıraktığı etki pek yok anladığım kadarıyla. Aslında parfümü başka yerlerde denerken bileğimde baya kalmıştı ama aldığımda öyle bir kalıcılık göremedim. Koku çok farklı çok güzel fakat kalıcılık beni asla tatmin etmedi. Acaba aldığım parfüm bayat mıydı diyeceğim ama tarihini kontrol etmiştim, sorun yoktu. Belki de üretim hatası bir ürün bana denk gelmiştir, bilmiyorum. Olabilir mi? Bu konuda bilgisi olan beni aydınlatırsa sevinirim.

Kalıcılığı güzel bir seviyede olsa tadından yenmeyecek bir parfüm kesinlikle! Merak edenler bir denesin bakalım, kalıcılık konusundaki yorumlarınızı da merak ediyorum. Lütfen benimle paylaşın!

Mis kokulu günler!

Leave a Reply