Sephora 2022 İndirimi Başladı

Herkese merhaba! Bugünkü konumuz hepimizin çok sevdiği Sephora ve daha çok sevdiğimiz İndirim :).

Sephora her sene iki kez büyük indirime giriyor! Bu indirimler ocak ve haziran aylarında oluyor. Bu sebepten ötürü 2022 yılının ilk indirimi gelmiş oldu!

İndirim geçen hafta başladı. Öncelikle indirimin 31.01.2022’ye kadar süreceğini belirtelim. 01.02.2022’den itibaren bu indirimden yararlanamayacaksınız; yani 14 gününüz var koşuuun :).

İndirimde Neler Var?

Yine yine yine en büyük indirimler Sephora’nın kendi ürünleri olan Sephora Collection kısmında yapılmış. Ojeler 10 TL, göz kalemleri 50 TL (bir zamanlar 20 TL ye alıyorduk ühüü), kaş kalemleri 40 TL, maskeler 25 TL, el kremleri 25 TL, fırçalar 50-199 TL, lip glosslar 30 TL, rujlar 50-60 TL, dudak kalemleri 50 TL, maskaralar 50-100 TL, gözaltı kapatıcıları 60 TL, fondötenler 75 TL, tekli farlar 40 TL, far paletleri 50-100 TL,  parfüm setleri 149 TL. Bu sene allıklarda indirim yapmamış Sephora, şaşırdım açıkçası çünkü gözüme kestirdiğim bi allık vardı, o da yalan oldu..

Bunun haricinde Rare Beauty %25’e (Selena Gomez’in makyaj markası, Sephoralar’a yakın bir zamanda gelmişti), Anastasia Beverly Hills, Benefit, Zoeva, Huda Beauty, Pixi, Fenty Beauty vb. gibi markalar %50’ye VARAN (burası önemli :))) indirimlerle satışa sunuluyor. Bana göre hala ciddi derecede pahalılar, o yüzden ürünlerle aramda bağ oluşmaması ve üzülmemem için bakmadım bile :)).

Bu ürün belki alınabilir, 200 TL idi. Tarte farlar çok ama çok güzel oluyor, seyahat için çok ideal.

Sephora İndirimini Nasıl Değerlendirdim?

Maalesef bu Sephora indirimini değerlendiremedim, çünkü ne arıyorsam indirimde değildi! Sephora’nın suya dayanıklı kahverengi göz kalemine bayılmıştım, gözlerimin hassas olmasına ve lens kullanmama rağmen herhangi bir problem çıkarmamıştı ama maalesef kahverengi rengi indirimde değildi. Eğer başka renklere ihtiyacınız varsa göz kalemlerine bakabilirsiniz. Bir de allık alacaktım ama dediğim gibi o da indirimde değildi ve normal fiyatı 149 TL idi, doğal olarak almadım! Onun dışında ihtiyacım olan ya da beni çeken herhangi bir ürün olmadı.

Genel anlamda bakıldığında en avantajlı Sephora ürünleri tabi ki, ama onlarda da hem çeşit azdı hem de eskiye göre pahalı geldi bana :(. Diğer ürünlere hiç bakamadım bile, hepsi arşa ermiş mesafemiz mecburi olarak açılmış :)).

Bu arada önceki Sephora indirim yazımı okumak, ürünleri ve fiyatları karşılaştırmak isterseniz diye buraya link bırakıyorum. Tık tıkkk!

Eveeet, kozmetik ürünlerini çok sevmeme rağmen bu indirimde hiçbir şey almamayı başardım, çünkü hiçbir şey bulamadım :)). İhtiyacınız varsa değerlendirin kızlar, yoksa hemen uzaklaşın!

Mecbur gelen edit! 🙂

Sephora’ya bir umut yine gittim veee bu sefer çok güzel bir ürün buldum, harika bir palet aldım. Göz ve yüz paleti olarak geçiyor. İçerisinde 8 adet far, 2 adet allık, 1 adet bronzer ve 1 adet highlighter bulunan bir palet. Aslında palet, üzerinde yazılan isimlerden dolayı 2 adet highlighter içeriyor gibi duruyor ama bir tanesi çok turunculuk içeriyor o yüzden bence allık o, o niyetle aldım :)). Ayrıca palette ayna da bulunuyor ve katlanabiliyor, tam anlamıyla seyahatlik. Renkleri çok güzel, hem günlük hem gece makyajı yapılabilecek cinsten, yani tam bir kurtarıcı ;). Direkt fotoğrafını ekliyorum görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız zaten! Bu arada bu ürünün fiyatı sadece 129 TL idi, yani çok iyi bir fiyat performans ürünü! Yakında detaylı inceleme yazısını da yazarım, takipte kalın <3. Ürünün linkini de burda ekliyorum, hadi yine iyisiniz, tık tıkkk!

Sephora Collection Eyes+Face Palette
Sephora Collection Eyes+Face Palette

Herkese güzellik dolu günler diliyorum!

Leave a Reply