Chloe’ Nomade Parfüm İncelemesi

CHLOE NOMADE PERFUME REVİEW – PLEASE CLICK FOR ENGLISH 👉🏻

Herkese merhaba! Yeni yıl geldiii; öncelikle herkese musmutlu ve ışıl ışıl bir yıl diliyoruz :). Hayallerimizi gerçekleştirebileceğimiz, kocaman gülümsemelerle tamamlayacağımız muhteşem bir yıl olsun! 

2020 yılına misler gibi kokarak harika bir başlangıç yapalım istedik. Parfümleri çok sevenler, parfüm sıkmadan dışarı çıkmam diyenler için mis gibi bir yazı geliyor.

İlk parfüm yazımızın başrol oyuncusu: Chloe’ Nomade Edp. Chloe’ markasının 2018 yılında piyasaya sürdüğü Nomade isimli parfümü bir çok insanda merak uyandırdı. Chloe’ markasının parfümleri genel anlamda temiz algısı oluşturan sabunumsu, ferah ve çiçeksi kokulara sahip. Kalıcılığı ile ön plana çıkan markalar arasında. Chloe’ Nomade parfümü ile alışılagelmiş izlenimleri bir kenara bırakıyor ve farklı yepyeni bir parfüm ortaya çıkarıyor.

Parfüm İçeriği

Parfümün içeriğine bakacak olursak;

Üst Notaları: Mirabelle Eriği, Bergamot, Limon, Portakal 

Orta Notaları: Frezya, Yasemin, Şeftali, Gül

Alt Notaları: Meşe Odunu Yosunu, Amber Ağacı, Paçuli, Sandal Ağacı ve Beyaz Misk

Parfümün açılışında kesinlikle üst notalardaki meyvemsi harmanı net bir şekilde hissediyorsunuz ve bu etki insanı mutlu ediyor. Özellikle üst notada bulunan mirabelle eriğinin daha baskın olduğunu düşünüyoruz. Orta notadaki çiçeksi aromalar parfüme ferahlık katıyor, özellikle frezya; fakat orda da şeftalinin daha baskın olduğunu düşünüyoruz. Alt notadaki soft, odunsu notalar oldukça güzel. Zaten bizim beğendiğimiz bir çok parfümde genelde paçuli, sandal ağacı ve misk oluyor bu parfümde de bunlar mevcut o yüzden de bizi ekstra çekmiş olabilir. Parfüm genel anlamda şekerli odunsu arası gidip geliyor diyebiliriz. Yani bizde bıraktığı izlenim bu şekilde oldu. Şekerli dediğimize bakmayın öyle bayık bir şekerli koku değil gayet kararında, fresh ve piyasadaki bir çok parfümden farklı. Kesinlikle çok sevdiğimiz ve farklı bulduğumuz bir koku oldu. Genellikle Chloe parfümleri sabunsu ve temizlik hissi veren parfümler olsa da Nomade bu klişeyi bozuyor; yalnız oldukça da güzel bozuyor diyebiliriz.

Peki Chloe Nomade Edp’nin Kalıcığılı Nasıl?

Parfümde kalıcılık konusunun oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Sonuçta parfümler ülkemizde pek de uygun fiyata satılmıyor. Bunun yanı sıra haklı olarak beğendiğimiz kokuların uzun süre bizimle kalmasını istiyoruz. Chloe Nomade kalıcılık konusunda oldukça iyi. Gün boyu kokunun etkisi sürüyor. Parfümü sabah sıkıp çıkıyoruz, akşam arkadaş buluşmalarına gittiğimizde bile insanlar hala harika kokuyorsun diyor ve bu da insanı mutlu ediyor açıkçası :). Özellikle küçük bir ipucu vermek isteriz ki Chloe parfümleri saça sıkıldığında kesinlikle daha çok kalıyor, en azından biz böyle gözlemledik. Bunların yanı sıra Chloe Nomade parfümü vaatlerini yerine getiriyor ve içinde barındırdığı tüm notalara uğruyor. Bunu da olması gereken bir özellik olarak görüyor ve Chloe’yi takdir ediyoruz.

Uzun lafın kısası alışıla gelmiş Chloe parfümlerine farklı bir soluk getiren Nomade parfümü bizden geçer not alıyor. Özellikle ilkbahar – yaz dönemlerinde kullanılabilecek bir parfüm olarak görüyoruz. Farklı bir parfüm arayışındaysanız Chloe Nomade parfümüne bir şans vermenizi öneriyoruz. Tabiki parfümü önce deneyip birkaç saat bekleyip sizdeki etkisini test ederek sürprize mahal vermeden aradığınız parfümü bulabilirsiniz.

Herkese mis kokulu yıllar! 

Leave a Reply