BÜYÜK SEPHORA İNDİRİMİ BAŞLADI! NELER ALINABİLİR?

Herkese merhaba! Yine faydalı olacağını düşündüğüm bir postu huzurlarınıza sunuyorum. Bir çoğumuzun, özellikle kızlarımızın çok sevdiği Sephora geçen hafta indirime girdi. Sephora mağzaları genellikle yılda 2 kez indirime giriyor, bunlar da 6 ayda bir oluyor. Sephora haziran ayı indirimini açıkladı, gelin bakalım indirimde neler varmış.

Öncelikle indirimin 30.06.2019’a kadar süreceğini belirtelim. 01.07.2019’dan itibaren bu indirimden yararlanamayacaksınız; yani 15 gününüz var koşuuun :).

İndirimde Neler Var?

İndirimin büyük bir kısmını her zamanki gibi Sephora markalı ürünler oluşturuyor. Banyo küpleri 3 TL, ojeler 5 TL, maskeler 10 TL,  el kremleri 10 TL, kaş kalemleri 10 TL, farlar 15 TL, suya dayanıklı göz kalemi 20 TL, rujlar 25 TL, bronzlaştırıcılar 30 TL, maskaralar 25-35 TL, fondöten 40 TL, kaş makası ve tarağı 30 TL, cımbız 20 TL, makyaj temizleme micellar sular 20 TL, kontür paleti 50 TL, makyaj süngeri 20 TL, gözenek temizleyici top sünger 10 TL, makyaj fırçaları da 20-50 TL ve daha bir çok ürün indirimde.

Sephora markalı ürünler haricinde Fenty by Rihanna, Benefit, Kat Von D, Tony Moly, Anastasia Beverly Hills, Make UP Fore Ever, Becca gibi markalarda belirli indirimler oluşturulmuş; ihtiyacınıza göre inceleyebilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların indirimleri %25 civarında genelde. Bazı şeyler oldukça pahalı. Malum son dönemde döviz kurlarındaki artışlar hep bizi vurdu :(. Mesela Fenty by Rihanna markaısnın fırçaları 200 TL. Şahsen bana oldukça pahalı geldi. Make-up artist değilseniz pek de gerekli olduğunu düşünmüyorum; uygun bir çok alternatif bulabilirsiniz. Ama derseniz ‘süslüyüm amma para bende’ ona bir şey diyemem tabi :).

Sephora İndirimini Nasıl Değerlendirdim?

Genellikle Sephora indirimlerinden bir çok şey alırım, çünkü yakaladın mı affetmeyeceksin :). Bu indirim döneminde de doğum günümden kalan 150 TL’lik çeki kullanayım dedim. Malum indirimsiz zamanda bu meblağa pek bir şey alınamıyor. Standları inceledim kaş farı alacaktım incelediğim modelde sadece siyah rengini indirime koymuşlar. Fondöten, bronzer gibi şeylere de şuan ihtiyacım olmadığından dünyaca ünlü markaların indirimlerine göz atayım dedim. Dünyaca ünlü markaların bir çok ürünü indirime rağmen pahalı geldi ve oradan da hemen uzaklaştım. Aslında Benefit’in ‘Brows on, Lash out’ isimli kaş ve rimel seti 185 tl ile çok cazipti ki, bu ürünü önceki seyahatlerimde yurtdışından uyguna bulup almıştım; o yüzden onu da alamadım. Yakın zamanda bu setin incelemesini de sizinle paylaşırım, eğer bu tarz bir şeye ihtiyacınız varsa indirimi kaçırmayın derim, çünkü Benefit’in kaş ürünleri oldukça güzel!

İndirimden Neler Aldım?

Gel gelelim benim aldıklarıma! Malum bu ara ülkece krizdeyiz 150 TL’lik bütçemi pek aşma niyetinde değildim ki bunu da başardım. Sadece 5 TL fark ödeyerek 2 parça ürün aldım. Bir tebriğinizi alırım :). Aldıklarımdan sadece bir tanesi indirimdeydi, diğerinde indirim yoktu ama indirimsiz zamanda üstünü tamamlayacak uyguna bir şey bulamam diye aldım. Şimdi diyeceksiniz; yahu indirim haberi veriyorsun indirimsiz ürün alıyorsun diye! Evet doğru, çünkü bir önceki indirimde ruj ve oje almıştım. Bu sefer elimdeki bütçeyi aynı şeylerle doldurmak yerine farklı şeyler denemek istedim. 

Ben bu alışverişimde çok merak ettiğim ve renklerine bayıldığım Zoeva Caramel Melange paletinin seyahat boyunu (115 TL) ve bi minik rimel manyağı olduğum için Toly Moly’nin pandalı şirin rimelini (80 TL’den 40 TL’ye inmişti) aldım. Zoeva’nın paletlerinin büyükleri internet sitesinde var (175 TL) fakat mağazalarda sadece seyahat boylarını görebildim. Gerçi bana uygun olan seyahat boylarıydı çünkü büyük boy far setlerim yeteri kadar var ve onları taşımak bazen çok zor olabiliyor. Tony Moly’nin de bildiğiniz gibi ambalajları çok şirin, insanı kendine çekiyor. Ürünlerini merak ediyordum ve bu rimel ile ilgili yorumları da araştırmıştım. Kimi beğenmiş kimi beğenmemiş, en iyisi kendim alıp deneyimleyeyim dedim. Aldığım yeni ciciler hakkında deneyimlerimi yakında sizinle de paylaşırım, takipte kalın :).

Bir önceki Sephora indiriminden ruj ve oje almıştım, fikriniz olması açısından onların da fotoğraflarını ekliyorum. Aldığım ürünlerden oldukça memnunum, ihtiyacınız varsa inceleyebilirsiniz.

Sephora ojelerden genel anlamda memnunum, tek katta bile güzel sonuçlar veriyor. Yalnız aldığım ojelerden siyah kapaklı simli olan ojenin çıkması oldukça zor, bilginize.

Sephoradan aldığım 2 ruju da severek kullanıyorum. sağdaki 7163C R19 numaralı(evet böyle yazıyordu!) ruj nude tonlarına yakın çok doğal bir renk. Soldaki 27 numaralı Hong Kong by night isimli simli ruj çok enteresan bir ruj, deneyerek almanızı tavsiye ederim. Dikkat çekici ve dudaklarınızda gloss etkisi oluşturuyor. İsmini soran çok olmuştu, ışıltıyı ve gloss etkisini seviyorsanız beğeneceğinizi düşünüyorum.

Kozmetik ürünlerinin tüm cezbediciliğine rağmen, bu büyük Sephora indiriminden ihtiyacıma yönelik alışveriş yaptığımı düşünüyorum, size de aynısını tavsiye ediyorum. Kendinizi kaptırmayın kızlar; sonuçta en güzel makyaj gülüşünüzdür ;). Bu arada beylere de bir tavsiye! Beyler fırsat bu fırsat!!! İndirimi fırsata çevirip, kız arkadaşınıza minik tatlı sürprizler yapabilirsiniz benden söylemesi ;). 

Güzellikle kalın!

Leave a Reply