Zara Red Temptation Parfüm İncelemesi

ZARA RED TEMPTATION PERFUME REVIEW – PLEASE CLICK FOR ENGLISH 👉🏻

Herkese merhaba! Yine miss kokulu bir inceleme yazısı ile karşınızdayız. Parfümleri çok sevdiğimizi artık biliyorsunuz. Bugün sizlerle çok ünlü ve pahalı bir parfümün muadili olan Zara Red Temptation parfümünü inceleyeceğiz.

Zara Red Temptation parfümü dünyaca ünlü Maison Francis Kurkdijan markasının Baccarat Rouge 540 parfümüne muadil olarak gösterilen bir parfüm. Maison Francis Kurkdijan Baccarat Rouge 540 (70 ml) parfümünü sürekli bazı blog sayfalarında görüyordum. Tam bir parfüm canavarı olduğum için tabi ki merak edip denemek istedim.

Parfümü denediğimde gerçekten bayıldım, belki de benim tenime yakıştığı için bu kadar beğendim bilemiyorum. Sentetik kokular ile oluşturulan bir parfüm olmasına rağmen çok güzeldi. Zaten parfümün yorumlarına baktığımda seven çok seviyor sevmeyen hiç sevmiyor gibi bir durum olduğunu gördüm, ben seven kısmındayım. Baccarat Rouge 540, Beymen mağazalarında  2.690 TL gibi oldukça yüksek bir fiyata satılıyor. Dolayısıyla hemen bu parfümün muadilini aramaya koyuldum :). Malum henüz bir parfüme bu kadar para verecek kadar zengin değilim. Umarım bir gün 2.650 TL’nin bana 200 TL imiş gibi geldiğini hissettirecek günlere ulaşabilirim :)).

İnterneti azıcık karıştırdıktan sonra Zara Red Temptaiton parfümünün Baccarat Rouge 540 parfümüne muadil olduğunu okudum. Anlaşılan bir çok insan parfümü çok beğenmiş, hiç zorlanmadan direkt muadili karşıma çıktı böylece.

Zara Red Temptation Parfüm İçeriği

Zara kendi sitesinde parfümü  çiçeksi olarak tanımlamış ve içeriğinin portakal, kehribar ve meşe yosunu notalarından oluştuğunu söylemiş. Red Temptation’ın üst notasında portakal, orta notasında amber ve alt notasında meşe yosunu bulunuyor. Zara parfümü çiçeksi tanımlamış olsa da parfüm bana daha çok odunsu geldi diyebilirim.

Zara Red Temptation

Parfüm ilk sıkıldığında tatlı bir koku ile açılışı yapıyor. Üst notasında portakal demişler ama benim burnuma çilek reçeli kokusu geliyor resmen :). Ardından amber ortaya çıkıyor ve en son meşe yosunu parfümü tamamen odunsu bir hale getiriyor. Sonbahar ve kış aylarına yakışacak harika bir koku.

Zara Red Temptation ve Maison Francis Kurkdijan Baccarat Rouge 540’ın Muadili Mi?

Kesinlikle evet! İçerikte illaki farklılıklar vardır fakat iki parfümü de denediğinizde size hissettirdiği, algılattığı koku benzerliği çok yüksek!

Maison Francis Kurkdijan Baccarat Rouge parfümünün içeriğinde; üst notalarda yasemin çiçeği, orta notalarda amber özleri, alt notalarında ise sedir ağacının bulunduğu belirtilmiş. İki parfüme de baktığımızda orta noktalarının aynı yani amber olduğunu görüyoruz.  Fakat diğer notaları farklı olsa da yine alt notaları iki parfümde de odunsu notalardan oluşuyor.

Parfümleri sıktığınızda koku benzerliği sadece ilk açılışta değil, ilerleyen saatlerde de hemen hemen aynı gibi, bu da oldukça tatmin edici.

Zara Red Temptation Kalıcı Mı?

Evet!

Zara Parfüm

Hepimiz biliyoruz ki Zara güzel parfümler çıkarıyor fakat kalıcılık konusunda genelde sınıfta kalıyor. Yalnız bazı parfümlerinde kalıcılık konusunu da iyi tutturuyorlar. Yani kalıcılık konusunu çözdükleri parfümlerden biri de Red Temptation diyebiliriz.

Tabi ki kalıcılık konusunu Baccarat Rouge ile kıyaslamıyoruz fakat Zara Red Temptation kendi klasmanında kalıcılık konusunda oldukça iyi iş çıkarıyor.

Zara Red Temptation Parfümünü Önerir Misiniz?

Kesinlikle eveeeet! Tam bir fiyat performans ürünü olduğunu düşünüyorum. Hem kokusu çok güzel hem de fiyatı! Zara Red Temptation (80 ml) parfümünü Zara mağazalarından ya da internet sitesinden 160 TL‘lik bir fiyata alabilirsiniz. Resmen Baccarat Rouge 540 parfümünün fiyat olarak 16.5 kat daha ucuzu, e daha ne olsun :).

Yalnız herkesin sevebileceği bir koku değil, o yüzden mutlaka deneyerek almanızı tavsiye ederim. Ayrıca tam da bu mevsimlerin kokusu, çok vakit kaybetmeden deneyip alabilirsiniz.

Mis kokulu günler dilerim!

Leave a Reply