DERMOKOZMETİK ALIŞVERİŞİ: WWW.RECETE.COM

Herkese merhaba! Bugün internetten yapmış olduğumuz dermokozmetik alışverişimizden bahsedeceğiz. İnternet hayatımızın bir parçası ve farketmeden de olsa yavaş yavaş teknolojikleşiyoruz. Bunun yanı sıra alışveriş de kadınların bir parçası desek yalan olmaz :). Alışveriş ve internet aynı cümlede kullanıldığında bazılarımızın içine şüphe düşüyor olabilir. Bu şüpheleri bir nebze hafifletmek adına ilk kez deneyip çok memnun kaldığımız www.recete.com sitesi internet alışverişimizi sizlerle paylaşmak istedik.

RECETE.COM’U NEREDEN DUYDUK?

Öncelikle dermokozmetik alışverişlerimizi yaptığımız bir site bulunuyordu. Kendisinden çok memnunuz hala daha alışveriş yaparız ve bir çok arkadaşımıza önermişizdir. Önerdiğimiz kişiler de memnun kalmışlardır. Fakat son zamanlarda alışveriş yaptığımız site (wwww.mamacim.com) popülerleşti ve fiyatları bi tık arttı. Fiyatlarının yanı sıra her siparişte deneme boy ürün talep ediyorduk. Bazen gönderip bazen göndermiyorlardı. Hal böyle olunca etrafımda sıkça duymaya başladığımız www.recete.com sitesine bakmak istedik. 

İlk olarak alacağımız ürünlerin fiyatlarını www.mamacim.com ve www.recete.com sitelerinden kontrol etmeye başladık. Gerçekten de recete.com fiyat açısından daha avantajlı idi. Ardından recete.com’un vadettiği diğer özellikler dikkatimizi çekti. Her siparişte deneme boy ürünler ve 140 TL’lik alışverişe kargo ücretsiz. Sonrasında kaçınılmaz son kendini gösterdi; siparişimiz verilmişti artık :).

RECETE.COM GÜVENİLİR Mİ? ÜRÜNLER ORJİNAL Mİ?

Kısa ve öz olarak: Evet! Sitede ürünlerin orijinal olduğu yazıyor. Alığımız ürünleri de incelediğimiz de herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Ayrıca sitenin ödeme kısmında 3D ile ve 140 TL üzerine kapıda ödeme yapılabiliyor, bu artı bir özellik.

RECETE.COM’DAN NELER ALDIK?

Gel gelelim bizim aldıklarımıza. Öncelikle nemlendirici fiyatları son zamanlarda aşırı uçtuğu için ve bu konuda La Roche Posay markasının bağımlısı olduğumuz için La Roche Posay’in tanıtım fiyatında bununan hassas ciltler için tanışma setini aldık. İçerisinde 15 ml’lik nemlendirici (Toleriane Sensitive Krem) ve 50 ml’lik yüz yıkama jeli (Toleriane Caring Wash) bulunuyor. Biliyorsunuz nemlendiriciler genellikle 40-50 ml boyutlarında oluyor bu set hem seyahat için ideal oluyordu hem de fiyatı çok uygundu, kaçıramazdık. Setin üzerinde 34.90 TL’lik bir fiyat var ama recete.com’dan bu ürünü sadece 32.50 TL’ye aldık; yani indirim üstüne indirim :).

Yüz yıkama jeli olarak dönem dönem farklı markalar kullanabiliyoruz. Son zamanlarda yüzü kurutmadan temizleyen La Roche Posay Toleriane Caring Wash yüz yıkama jelini ve Caudalie Instant Forming Cleanser yüz yıkama köpüğünü kullanıyorduk. Bu sefer ikili paketi görünce Caudalie’den yana seçim yaptık ve 150 ml’lik ürünün tekli fiyatı bir çok yerde 80 TL olan Caudalie Instant Forming Cleanser yüz yıkama köpüğünü ikili set halinde 119 TL’ye aldık.

Malum yaz aylarının ortalarındayız ve yazın en çok ihtiyaç duyulan şey güneş ürünleri. Çok sevdiğimiz Avene 30 SPF güneş korumalı bronzlaşma yağını ve güneş sonrası rahatlama için yine Avene markasının After Sun Repair ürününü tercih ettik. Maalesef bu ürünlerin fiyatı da önceki yıllara göre oldukça yükselmiş :(. Bu arada Avene markasından iki ürün alımına plaj çantası hediyeydi, iş görebilecek bir çanta bizi memnun etti.

Vee asıl konuya gelelim. Aldıklarımızın yanında recete.com sağolsun bize harika ürünleri bedavaya göndermiş. Açıkçası bu kadar bonkör olmalarını beklemiyordum, umarım bozmazlar. Bioderma markasından hiç bir ürün almamamıza rağmen Bioderma’nın en sevdiğimiz ürünü olan Sensibio H2O ürününün 250 ml’lik boyunu bize göndererek gönlümüzde taht kurdular! Son zamanlarda Bioderma Sensibio H2O’nun fiyatı tabiri caizse ikiye katlandığı için alamamıştık, bu ürünü yollamaları ilaç gibi geldi. Bunun yanı sıra 5ml’lik Bioderma Sensibio AR (Anti-Redness care) nemlendiricisini ve 8ml’lik Bioderma Sensibio Gel Moussant yüz yıkama jelini de yollamışlar. Bu ürünleri deneyip memnun kalırsak bir sonraki siparişimizde sepetimize ekleyebiliriz. Recete.com’a bu güzel davranışından dolayı teşekkür ediyor ve devamının gelmesini diliyoruz :).

Çok konuştuk, çok anlattık! Kısacası her yönüyle www.recete.com bizden geçer not aldı. Kesinlikle tavsiye ediyoruz ;). 

Güzellikle kalın!

Leave a Reply