Armani Mania (Edp) Parfüm İncelemesi

ARMANI MANIA PERFUME REVIEW – PLEASE CLICK FOR ENGLISH 👉🏻

Hazır kış tam bitmemişken sonbahar ve kış aylarına yakışacak harika bir parfüm yazısı yazayım dedim. Eğer herkesin kullandığından farklı bir koku arayışındaysanız bu yazı kesinlikle size göre! Haydi başlayalım!

Piyasada bir çok parfüm var ve bazıları çok popüler. İçlerinde sevdiklerimiz olsa da kokuyu bir çok kişide duyunca bazen o kokudan soğuyabiliyoruz. Arada farklı kokulara yönelmek, keşfetmek iyi gelebiliyor. Hayatım boyunca masamdan eksik etmediğim birkaç parfümüm olsa da yeni parfüm denemeyi çok seviyorum. Keşfedip beğendiğim, bugünkü yazımızın gizli ama harika konuğu Armani Mania Edp kadın parfümü!

Armani Mania Parfüm İçeriği

Armani’nin 2004 yılında çıkardığı bir parfüm Armani Mania. Kadını olduğu gibi erkek versiyonu da var ve ben bu iki versiyonu da oldukça beğeniyorum. Burası kadın egemenliğinde bir blog olduğu için biz Armani Mania parfümünün kadınlar için olanını inceleyeceğiz :).

Parfümün içeriğine bakacak olursak;

Tepe Notası: Portakal, yeşil mandalina, siyah frenk üzümü, defne yaprağı, pembe biber

Kalp Notası: Şakayık, manolya, iris, vadi zambağı

Dip Notası: Vanilya, amber, misk, beyaz sandal ağacı, sedir ağacı

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı armani_mania_edp2-scaled.jpg

Parfüm meyveli ve çiçeksi olarak geçiyor ama bana göre en baskın yanı odunsu ve pudralı olması. Parfümü ilk sıktığınızda turunçgiller sizi karşılıyor, harika ve ferah bir kokuyla başlıyorsunuz. Ardından kendi adıma pudra yoğunluğunu hissediyorum, en sonda ise odunsu notalarla parfüm günü tamamlıyor. Parfümde çiçeksi notaları da hissediyorsunuz ama açıkçası net olarak şu çiçeği hissediyorum diyemiyorum, var ama hangisi daha net tanımlayamıyorum, zorlasam şakayık diyebilirim. Belki de bu parfümü farklı ve çekici kılan unsurlardan birisi de budur ;).  Sonuç olarak Armani Mania parfümünün benim tenimde gösterdiği dans bu şekilde.

Armani Mania Parfümünün Kalıcılığı Nasıl?

Kalıcılık tene göre değişiklik gösterebilir, artık bunu hepimiz biliyoruz. Armani Mania zaten edp olan bir koku ve kalıcılığı oldukça yüksek. Farkedilen bir koku olduğunu düşünüyorum, ne zaman sıksam gün içinde mutlaka birinin dikkatini çekiyor. Ayrıca sabah sıkıp çıkıyorum ve akşama kadar etkisini gösteriyor, gün içinde tazeleme ihtiyacı hissetmiyorum. Bu sebepler de parfümün benim açımdan kalıcı olduğunu gösteriyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı armani_mania_perfume-scaled.jpg

Armani Mania Edp kesinlikle piyasadaki farklı alternatiflerden birisi. Eğer teninize yakışırsa piyasada az kullanılan bir koku olduğu için ön plana çıkabilirsiniz. Çok şık ve zarif bir koku olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle şans vermenizi öneriyorum.

Mis kokulu günler!

Leave a Reply