Tom Ford Ruj İncelemesi-Jay (75)

Herkese merhaba! Tom Ford Ruj incelemesi ile karşınızdayım. Biz kim Tom Ford ruj almak kim diyecektim ki Boyner’in Çılgın Kelebek İndirimi sağolsun bize bu elitliği bahşetti ve bu günleri de gördük çok şükür :).

Tom Ford Ruj incelemesi deyince renk renk tüm seriyi görmek istediğinizi biliyorum fakat, o sıra sıra dizilmiş renklerden sadece bir tanesini inceleyeceğiz. O da Tom Ford’un 75 Jay isimli ruju olacak.

Öncelikle Tom Ford markası bazı ruj serisindeki isimleri erkek isimlerinden oluşturmuş. Enteresan bir fikir ama dikkat çekici olduğu da aşikar. Tom Ford markasının ruj serisinde oldukça fazla renk var; mat, parlak ve metalik bitişlileri var ve mutlaka renk ve yapı anlamında size uyan bir ruj bulabilirsiniz. Rujlar 2 gr ve 3 gr olmak üzere ikiye ayrılmış durumda. Normalde 2 gr rujlar 133 – 215 TL arasında çünkü renklere göre malesef fiyatlar da değişebiliyor, 3 gr olan rujlar ise 325 TL olarak satılıyor. Ben Tom Ford Jay isimli ruju Boyner’in Kelebek indiriminden 66.50 TL’ye aldım, bunu da belirteyim.

Tom Ford rujların ambalajı oldukça şık. Yalnız lüks markaların bir çoğunda gördüğümüz mıknatıs kapaklı rujlardan değil. Belki de benim aldığım ruj 2 gr’lık küçük boy olduğu için mıknatıssız olabilir. Çünkü Nars markasının da 4 gr’lık rujları mıknatıslı ambalajda fakat 2 gr’lık rujları mıknatıssız ambalajda.

Tom Ford Rujlarının Yapısı Nasıl?

Gelelim rujun yapısına. İnternette yaptığım araştırmalarda herkes Tom For’un rujlarını oldukça övmüş. Ben de kendilerine katılıyorum. Öncelikle Tom Ford Jay isimli ruj oldukça iddalı bir renge sahip. Gül kurusu-mürdüm arası bir renk diyebiliriz. İndirimde denk geldiğim rujlar arasında rengi bana daha farklı ve çekici geldiği için tercihimi Jay’den yana kullandım. Ruj içinde simler barındıran fakat sim sim durmayan ve sedefli bir görünüm oluşturan bir yapıda. Sürümü çok yumuşak ve rahat, dudakları nemlendiriyor. Kalıcılığı bir mat ruj kadar değil elbette fakat ilk sürüşte rengini belli ediyor ve hafif yapısına göre kalıcılığı oldukça iyi. E daha ne olsun. Tabiki de ‘ucuz olsuuun’ dediğinizi duyar gibiyim, buna ben de katılıyorum :). 

Tom Ford Jay isimli ruj 2 gr olmasına rağmen iddalı bir renk olmasından dolayı uzun süre zevkle kullanacağımı düşünüyorum. Malum artık yavaş yavaş ‘winter is coming’ sözü gerçekleştiğine göre koyu renkli ruj tercihinin doğru olduğunu düşünüyorum. Siz de kendinizi biraz şımartmak isterseniz, indirim bitmeden Boyner mağazalarını ziyaret edip Tom Ford rujlarına uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Şimdiden iyi günlerde kullanmanızı diliyorum ;).

Güzellikle kalın!

2 Comments

    • Charm of Trip Kasım 8, 2020

Leave a Reply