My Burberry Black Parfüm İncelemesi

MY BURBERRY BLACK PERFUME REVIEW – PLEASE CLICK FOR ENGLISH 👉🏻

Herkese merhaba! Hazır kış gelmiş iken, harika bir kış parfümünü tanıtalım istedim.

Bugünkü konuğumuz Burberry markasının 2016 yılında çıkardığı My Burberry Black isimli parfüm.

Bu parfümle ilk tanışmam bir kozmetik mağazasından bana verilen deneme ürün ile olmuştu. O sıralar işe giderken elimde bulunan farklı parfümleri ara ara farklı günlerde sıkıp insanlar üzerinde deney yapıyordum. Deney demişken aklınıza kötü şeyler getirmeyin :)), hangi parfüm kimler tarafından fark ediliyor, ya da parfüm genel anlamda fark ediliyor mu diye test ediyordum. My Burberry Black’i sıktığım gün masamdan kalkıp bir yere giderken iş arkadaşım direkt kolumdan tutup bu hangi parfüm diye sormuştu, gün içinde de bir çok insan parfümü fark edip çok beğenmişti. O gün tamam dedim, bu parfümün büyük boyu alınmalı ;).

Burberry bildiğiniz gibi bir İngiliz firması ve genelde ürünlerine İngiliz ruhunu yansıtmaya çalışıyor. Burberry’in My Burberry Black parfümünden önce çıkarttığı My Burberry parfümünde Londra’nın bahçelerinden ilham aldığı söylenmişti. My Burberry Black parfümü de Londra’nın bahçelerinde fırtına ve yoğun yağmurun, sıcak ve büyüleyici flora ile kontrası şeklinde tanımlanmış.

My Burberry Black Parfümünün İçeriği

Parfümün şişesine baktığımızda, diğer Burberry parfümleri gibi oldukça sade tasarlanmış. Burberry’in tarzı bu diyebiliriz. Şişe, parfümde bulunan ambere eşlik edercesine kehribah renginde. Burberry trençkotlarını hatırlatacak cinsten bir de siyah fiyonklu bir kurdele şişede yerini alıyor.

Parfümün genel aurasına baktığımızda daha çok şekerli ve meyveli bir parfüm olarak tanımlayabiliriz.

Parfümün içeriğinde; meyveli, odunsu, çiçeksi, şekerli, pudralı bileşenler ve sıcak baharatlar bulunuyor.

Üst notalar: Yasemin çiçeği

Orta notalar: Gül ve şeftali nektarı

Alt notalar: Amber ve paçuli

Parfümü ilk sıktığınızda yasemin çiçeğinden ziyade öncelikle yoğun bir şeker kokusu alıyorsunuz, ardından yerini meyvemsi ve yine şekerimsi kokulara bırakıyor ve en son odunsu bir hal alarak çekiciliğini gün boyu koruyor. Parfümde çiçeksi esanslardan en çok gül kokusunu alıyorsunuz, ya da ben o şekilde aldım bilemiyorum. Bu arada meyveli ve şekerli notaların bulunduğu orta notalar bu parfümün ana temasını oluşturuyor diyebilirim, oldukça uzun bir süre bu notalarda kalıyorsunuz. Son olarak parfüme büyüleyici odunsu kokular eşliğinde veda ediyorsunuz.

My Burberry Black Parfümünün Kalıcılığı Nasıl?

İnanılmaz derecede kalıcı bir parfüm olduğunu söylemeliyim. Hatta o kadar kalıcı ki çok fazla sıkarsanız sizi ve etrafınızdakileri rahatsız edebilir! Ben bu parfümü aldığımda dikkatimi çeken edp bile olmayışıydı, direkt parfüm olarak geçiyordu. Bu da parfümün daha kalıcı olduğunu gösteriyor. 1 fıs bile yeterli, maksimum 2 fıs sıkmanızı öneriyorum! Kışa inanılmaz yakışan harika bir parfüm.

Not: Annem odama girip, gizli gizli parfümlerimi sıkmaya bayılıyor :). Evde olmadığım dönemde annem yine gidip parfümlerimden sıkmak isterken My Burberry Black’i eline almış. Tabi ki Allah ne verdiyse sıkmış! Abim tüm gün arabada cam açmış anneme söylenmiş, ne sıktın çok ağır bu falan diye… Anlayacağınız parfümün kalıcılığı ve etkisi oldukça yüksek olduğu için kararında kullanmakta fayda var! Bu da parfümle ilgili böyle bir anımızdır :).

My Burberry Black parfümü etkisini herkeste farklı olarak yani kişiye özel gösteriyor, o yüzden mutlaka almadan önce denemelisiniz! Özelikle kış aylarına çok yakışan bir parfüm olduğunu düşünüyorum. Eğer bir kış parfümü arayışındaysanız, bir şans vermenizi öneririm.

Parfümü Sephora, Sevil, Beymen, Boyner gibi büyük mağazalarda bulabilirsiniz!

Mis kokulu günler!

Leave a Reply