EN İYİ TİRAMİSU PARMA’DA YENİR!

THE BEST TIRAMISU IN PARMA – PLEASE CLICK FOR ENGLISH 👉🏻

Parma’da gezerken Parma Üniversitesi civarındaki en iyi restaurantı mobil uygulamalardan aratıp buluyoruz ve çok doğru bir seçim ile mükemmel bir yemek yiyoruz. 

Parma Üniversitesi Hukuk ve Siyaset fakültesinin (Dipartimento di Giurisprudenza, Studi Politici e Internazionali University department) hemen karşısında, conservaterio sokağında yer alan Trattoria Corrieri’yi tercih ettik. Burası lokal lezzetlerin çok iyi yapıldığı ve fiyatları ortalama olan bir restaurant. İçeriği girdiğimizde, oldukça geniş olmasına rağmen her masanın dolu olduğunu görüyoruz. Yemeklerin lezzeti insanların keyifli sohbetlerinden belli oluyor gibi. 5-10 dakika bekledikten sonra bir masa kalkıyor ve nihayet oturabiliyoruz. 

Menüyü inceleyip servis yapan arkadaştan önerileri aldıktan sonra, başlangıç olarak parmesan peyniri istiyoruz. Gözümüz o kadar dönmüş ki önümüze gelen kocaman parmesan peynirini ve çıtır çıtır ekmekleri resmini çekemeden bitiriyoruz :). Parmesan peynirine normalde bayılmayız fakat buradaki gerçekten çok farklı ve lezzetli. Ardından mantarlı makarna ve peynirli risotto sipariş ediyoruz. Mantarlı makarna benzerlerinden daha iyiydi. Fakat lapa görünümlü peynirli risotto’nun yoğunluğu ve tadı mükemmeldi, hala bu tada yaklaşanı bulamadık.

Risottonun görünümüne aldanmayın, çok lezzetli

Madem buradaki tek öğünümüz, tatlısız olmaz diyoruz. Tiramisu severler olarak tercihimizi yapıyoruz ve tarifi zor mükemmel bir tatlı yiyoruz. Tiramisu porsiyonu oldukça büyüktü, alkollü değildi ve şeker oranı idealdi. Hiç bitmesin istedik, hatta daha iyisini hala yemedik :). Bu nedenle en iyi tiramisu Trattoria Corrier’de yenir diyoruz. Parma’da mutlaka bu restaurantı denemenizi öneririz.

Enfesss

Afiyet olsun :).

Leave a Reply