L’occitane Peony Başlangıç Seti & Cilt Kusursuzlaştırma

L’OCCITANE PEONY STARTER SET & SKIN REFINEMENT – PLEASE CLICK FOR ENGLISH 👉🏻

Herkese merhaba! Yine bir güzellik yazısı ile karşınızdayım. Bugün cilt bakımı ve makyaj temizleme ürünlerinin bir arada olduğu bir tanışma setini inceleyeceğiz.

Ürünümüz L’occitane markasına ait. L’occitane Fransız menşeli bir kozmetik markası. Cilt bakım ürünleri, özellikle de parfümleri oldukça beğeniliyor. Ben de L’occitane markasının ününü duymuştum fakat hiçbir ürününü kullanmamıştım. Fiyatları piyasaya göre biraz pahalı gelmişti.  L’occitane’nin sitesinde gezinirken avantajlı başlangıç setlerinin olduğunu gördüm ve bu sefer markayla tanışmaya karar verdim.

Peony Başlangıç Seti

L’occitane’nin bünyesinde birkaç tane başlangıç seti bulunuyor. Fiyat performans olarak karşılaştırdığımda benim için seçenekler 2’ye düşüyordu. Ya Shea başlangıç seti & cilt nemlendirme ürününü ya da Peony başlangıç seti & cilt kusursuzlaştırma ürününü seçecektim. Zaten bunlar içerik olarak birebir aynı sadece nemlendiricilerin çeşidi farklı olan setler. Ben tercihimi Peony başlangıç setinden yana kullandım. Bir arkadaşım Peony şakayık nemlendirici kremini oldukça övmüştü, bu da kararımda etkili olmuştu.

İlk olarak setin geneline bakalım. Set, şu ürünlerden oluşmakta;

  • Infusions Temizleme Yağı (30 ml)
  • Infusions Micelar 3’ü Bir Arada Makyaj Temizleyici (30 ml)
  • Precious Eye Balm Deneme Boyu (1 ml * 5 adet)
  • Peony Şakayık Krem (8 ml)
  • Şakayık El Kremi (10 ml)

Ürünlerin Özellikleri

Infusions Temizleme Yağı (30 ml):

Göz çevresi de dahil olmak üzere uygulanabilen yağ bazlı bir temizleyici. Birkaç pompa sıkıp ve biraz su ekleyerek, yüzünüze masaj yaparak uygululayabiliyorsunuz. Gözleri yakmıyor, makyajı güzel temizliyor. Yalnız benim kirpiklerim uzun ve kirpiklerimin dökülmesinden korktuğum için göz makyajımı tam olarak çıkartamıyorum bu ürünle, mutlaka öncesinde başka makyaj temizleme ürünleri kullanıyorum. Fakat bu ürünü kullanan başka insanlardan duyduğum  tüm makyajlarını sorunsuz çıkartabilmeleriydi, aklınızda bulunsun. Bu arada seyahatlerde kullanıma uygun bir ürün hem boyut hem özellik olarak.

Infusions Micelar 3’ü Bir Arada Makyaj Temizleyici (30 ml):

Infusions temizleme yağından sonra bu sefer pamuk yardımıyla Infusions micelar 3’ü bir arada makyaj temizleyicisini yüzünüze, özellikle göz ve dudaklarınıza uygulayarak tamemen temizlenmiş bir cilde sahip oluyorsunuz. Micelar su konusunda benim en beğendiğim ürün Biderma Sensibio H2O, bu ürün Bioderma ile yarışamaz ama iş görüyor. Bence Infusions temizleme yağı Infusions micelar temizleyiciye göre daha iyi. Bu ürün de seyahat çantasına eklenmelik.

Precious Eye Balm Deneme Boyu (1 ml * 5 adet):

Gelelim setin en güzel ürünlerinden birine. Göz çevresi nemlendiricisi ve çok güzel. Göz kremi ihtiyacım vardı ve bu seti almamdaki büyük unsurlardan birisi de bu Precious göz kremiydi. Her sürdüğümde göz çevrem yumuşacık oluyor ve iyi bir şekilde nemlendirdiğini düşünüyorum. Kokusu da bir çok L’occitane ürünü gibi harika. Ürün kağıt şeklinde kenarından azıcık açıp her akşam uyguluyorum, sabah nemli göz çevresiyle uyanıyorum. Ürün kurumuyor ve 1 ml’lik ürün 1 hafta gidiyor diyebilirim.

Peony Şakayık Krem (8 ml):

Setin en güzel diğer ürünü. Kokusu muhteşemmm! Ah o şakayık kokusu, gerçekten harika. Ürün ilk olarak kokusuyla cezbediyor. Sonrasında da cilde harika bir yumuşaklık bırakıyor. Nemlendirmesi bana yeterli geldi. Ama çok kuru ciltlere ya da kış aylarında pek yeterli geleceğini sanmıyorum. Yağlandırmadan güzel ve pürüzsüz bir şekilde nemlendiriyor. Bu ürünü de çok sevdim. Minicik tatlı bir kutusu var, bittiğinde başka ürünleri içine koyup seyahat çantama ekleyebilirim. Malum bu fiyatlara daha ne kadar L’occitane alabilirim bilemiyorum :). Bu arada ürün 8 ml ama oldukça uzun süre gittiğini söyleyebilirim.

Şakayık El Kremi (10 ml):

Yine harika şakayık kokusunun olduğu bir el kremi. Hafif bir el kremi olduğunu söyleyebilirim, öyle çok yoğun bir krem değil. İlkbahar yaz aylarında elleri güzel nemlendiriyor. Yalnız benim ellerim çok kuru bu yüzden bana pek yeterli gelmedi. Bir de eller çok krem istediğinden ürün çabucak bitiyor.

L’occitane Peony Başlangıç Setini Tavsiye Ediyor Muyum?

Seti genel anlamda beğendim. Güzel ürünlerin bir araya getirildiği bir set olmuş. Fiyat performansı karşılayan bir set olduğunu düşünüyorum.

Setin yıldız ürünleri bana göre kesinlikle Precious eye balm ve Peony şakayık krem. Zaten bu setin en büyük avantajlarından biri Precious göz kreminin setin içinde olması. Sette 1 ml’lik 5 adet göz kremi bulunuyor. L’occitane’nin sitesine baktığınızda 4 ml’lik Precious eye balmın 115 TL gibi bir fiyata satıldığını görüyoruz, tık tıkk! Fakat bu setin içerisinde 5 ml’lik Precious eye balm ve daha bir çok ürün olmasına rağmen setin fiyatı 145 TL, yani oldukça avantajlı. Daha önceden de belirttiğim gibi L’occitane ürünlerinin fiyatları oldukça pahalı!! Dolayısıyla bu tarz başlangıç setleri hem ürünleri tanımak açısından hem de fiyat açısından daha tatmin edici oluyor.

L’occitane markası her alışverişinizde 3 çeşit deneme boy ürün seçmenize olanak sağlıyor. Böylece başka ürünleri de deneme fırsatına sahip oluyorsunuz, bu da benim hoşuma giden özelliklerden birisi. Yılbaşı döneminde çok çeşit vardı ve çok güzel ürünler seçmiştim fakat bazı dönemler deneme boyu çeşitleri az olabiliyor, bilginize! Deneme boy ürünlerinde özellikle serumları ve Blanche aydınlatıcı kremi (Reine Blanche White Infusion Cream) çok ama çok beğendim.

Siz de L’occitane markasının ürünlerini merak ediyorsanız, başlangıç setleriyle markayı daha uygun fiyatlara keşfedebilirsiniz.

Güzellikle kalın!

Leave a Reply