DUBAİ YEME İÇME REHBERİ

DUBAI DELICIOUS GUIDE – PLEASE CLICK FOR ENGLISH 👉🏻

Dubai her açıdan pahalı bir yer, yemek sektörü de bundan payını almış. Dubai insan eliyle yakın geçmişte yapılmış bir şehir. Dolayısıyla pek tarihi yok, hal böyle olunca bu yemek kültürüne de yansıyor. Kendilerine özgü bir yemek hatırlamıyoruz. Burası dünyadaki bir çok lezzeti ya da lezzet markasını bulabileceğiniz bir şehir. Biz Amerika’da yemeye fırsat bulamadığımız şeyleri Dubai’de deneyimledik, baya iyi oldu. Hadi gelin Dubai’deki lezzet noktalarını keşfedelim.

Kapadokya Restaurant

Dubai’ye gittiğimiz ilk gün otelin yanında dikkatimizi çeken bir Türk restaurantı, daha doğrusu kebapçısı. Otelimize yürüme 3 dakikalık bir mesafedeydi ve tur rehberi bu mekanı baya övmüştü sanırım biz de ilk günün yorgunluğu ile fazla macera aramayalım deyip girdik içeri. Kebap ve meze söyledik, mezeler biraz sarımsaklı gibiydi. Bizim için idare eder, malum bizim ülkemizdeki kebaplarla yarışamaz her ne kadar işletmeleri Türk olsa da. Gerçi yorumları baya iyi, yabancıların beğendiği anlaşılıyor.  Biz sadece bir kez gittik. Fiyatlar her zamanki gibi pahalı :(.

The Cheesecake Factory

Çook ama çoook sevdiğimiz bir yer. Adından anlaşılabileceği gibi bir cheesecake cenneti. Çeşit çeşit bir sürü ve aşırı lezzetli cheesecakeleri var. Tabi cheesecakein yanı sıra bir sürü yemek alternatifi de mevcut. Hem Dubai Marina bölgesindeki hem de Mall of Emirates’in içindeki şubesine gittik.

The Cheesecake Factory’de bizim çok sevdiğimiz bir salata var, oturur oturmaz Vegan Cobb salata siparişini mutlaka veriyoruz. Aşırı lezzetli, diğer salataları da muhteşem gözüküyor eminiz onlar da harikadır. Salatamızın yanına bazen makarna, bazen burger, bazen etli bir ürün ya da pizza söylüyoruz. Genel anlamda ne yediysek hepsi başarılı oluyor.

Yemeğin son vuruşunu da tabiki cheesecake ile yapıyoruz. Baştan uyaralım, çeşit çeşit cheesecakeler başınızı döndürebilir! Çok ama çook çeşit var; oreolu, tarçınlı, çikolatalı, karamelli, ananaslı, çilekli, marshmallowlu, yer fıstıklı, ve daha niceleri… Bizim favorimiz açık ara beyaz çikolatalı ahududulu cheesecake, ismi tam olarak White Chocolate Raspberry Truffle olarak geçiyor. Efsanee efsaneeee! Tarçınlı olan cheesecakei de denedik o da güzel ama dediğimiz gibi beyaz çikolatalı ahududulu cheesecake favorimiz ;).

Tarçınlı Cheesecake

Eğer seyahat ettiğimiz yerlerde The Cheesecake Factory varsa mutlaka ama mutlaka bir öğünümüzü orada yiyoruz. Nam namm nammm!

Magnolia Bakery

New York’ta Magnolia Bakery’e gidip meşhur muzlu magnoliası kalmadığı için deneyimleyememiştik, sadece kakaolu muffinlerden alabilmiştik. Magnolia Bakery’nin Dubai’de olduğunu görür görmez mutlaka gidilecekler listesine eklemiştik. Magnolia Bakery Dubai Mall’un içinde güzel bir konseptle hizmet veriyor. Bu sefer meşhur muzlu magnoliayı bulduk ve bayıldık! Şöhretini gerçekten hak ediyor :).

Armani Ristorante

Burj Khalifa’nın içerisinde yer alan Armani’nin restoranı, özel gün kutlamalarınız için çok güzel bir seçenek. Arkadaşımızın doğum günü için bu güzel İtalyan restoranında, çok keyifli bir akşam geçirmiş ve yemek esnasında ortadaki su gösterilerini göz mesafesinden net olarak izleyebilmiştik. Fiyat açısından, Dubai’nin genel pahalılığına göre gayet normal olduğunu söyleyebiliriz.

La Parrilla

Dubai’nin ikonik oteli Burj Al Arab çevresini gezdiğimiz bir akşam, yer bulabildiğimiz bu steak restoranına girdik. Jumeirah Beach Hotel’in 25. Katında bulunuyor. Steak severler için güzel bir alternatif olabilir fakat biz çok sevmedik. Hem çok pahalı geldi hem de ambiyans olarak fiyatını karşılamadı. Alan dar olmasına rağmen dans gösterisi bulunuyordu, fiyatının yüksekliği bundan ötürü olabilir.

Lezzetle Kalın!

Leave a Reply